Dažniausiai keliami klausimai apie koučingą


Kas vyksta koučingo metu?

Koučingas – tai koučerio ir kliento tiesioginis bendravimas. Jis sukurtas taip, kad išryškintų tai, kas  geriausia kiekviename žmoguje, siekiant atskleisti jo sugebėjimus, patobulinti jo įgūdžius ir paspartinti jo sėkmę - nepriklausomai nuo to, kaip jis apibrėžia sėkmę.

Jei svarstote apie koučingą, galite el. paštu info@tla.lt užsisakyti koučingo konsultaciją (60 min). Šio pokalbio metu, mes atsakysime į visus jūsų klausimus ir pateiksime jums koučingo apžvalgą.

Dialogas, vedantis į tikslo siekimą, yra koučingo pagrindas. Tikslai bus nustatyti per kelias pirmąsias sesijas. Klientas bus palaikomas, skatinamas ir drąsinamas, kai jis bandys naujas idėjas ir galimybes. Gali būti rekomenduojamos įvairios vertinimo priemonės. Vertinimas suteikia klientui veidrodį, kuriame jis galėtų matyti savo elgesį ir mąstyseną, nusistatyti tobulėjimo tikslus, spręsti problemas ir keisti savo požiūrį, atsižvelgiant į savo poreikius, gebėjimus ir motyvaciją.

Mūsų požiūris yra trimatis. Šis požiūris apima:
•    Siekiame išsiaiškinti kliento tobulėjimo poreikius ir pagerinti jo įgūdžius. Stiprybėmis paremto tobulėjimo proceso pagrindinis dėmesys skiriamas įgimtų gabumų stiprinimui. Padedame peržengti susikurtas asmenines ribas. Šios ribos paprastai yra tose srityse, į kurias klientas paprastai kreipia mažai dėmesio;
•    Nagrinėjame asmenybės bruožus, pomėgius, vertybes ir tikslus, nes mes tikime, kad darbas su asmenybe yra būtinas, norint pasiekti puikių rezultatų;
•    Stebime kliento darbo stilių, požiūrius, motyvaciją, bendravimo ir vadovavimo stilius.

Koučingo proceso trukmė priklauso nuo jūsų mokymosi stiliaus ir asmeninio laiko įsipareigojimų. Mes stengiamės koučingo procesą užbaigti kuo greičiau.
Darbas su mūsų klientais panašus į tinkamos kombinacijos atradimą, kuri reikalinga tam, kad saugiai atidarytumėte seifą. O viduje randame paslėptus lobius.

 


Kur ir kaip dažnai mes susitinkame?  

Dauguma žmonių pasirenka pokalbius sutartoje vietoje vieną kartą per savaitę. Pokalbiai telefonu gali vykti tuomet, kai negalime susitikti asmeniškai. Paprastai mūsų susitikimas trunka valandą. Gali būti ilgiau ar trumpiau, priklausomai nuo jūsų laiko ir dienotvarkės. Mažiausiai galite įsipareigoti 12 susitikimų (3 mėn.). Mūsų patirtis rodo, kad klientai, pasiekę pirminį tikslą dažnai sugrįžta tęsti toliau arba pabandyti kitus iššūkius.
 


Kas yra koučeris?

Koučerio profesija kyla iš sporto trenerių pasaulio ir naudojama žmogaus asmeninių bei profesinių tikslų siekimo procese. Tai asmenys, kurie pokalbių metu padeda kitiems plėtoti savo potencialą. Treneriai turi mentorių, psichologų, mokytojų ir kitų specialybių savybių. Koučeris palaikys jus ir sudarys sąlygas, kad saugiai išsakytumėte savo susirūpinimą. Padės ieškoti informacijos, kurios jūs neturite, nustatys galimybes ir padės jums apžvelgti iškilusias problemas. Jūs, savo ruožtu, padidinsite savo galimybes įgydami didesnį pasitikėjimą savimi, turėsite daugiau aiškumo apie savo padėtį, atpažinsite daugiau galimybių, integruosite naujus įgūdžius, o galiausiai patirsite didesnį pasitenkinimą darbu ir pasieksite geresnę gyvenimo kokybę.

 

 


Ar yra skirtingi koučingo modeliai?

Taip.

 

Gyvenimo koučeriai paprastai siekia padėti žmonėms padaryti ryškius pokyčius savo gyvenime (sveikatoje, veikloje ir santykiuose) - keliauti iš ten, kur jie yra, į ten, kur jie norėtų būti. Pokyčiai nėra lengvi, kai reikia apsispręsti vienam, o geras koučeris išklausys, padrąsins ir parems jūsų sprendimus.

 

Verslo koučeriai padeda verslo įmonių, valstybinių įstaigų, visuomeninių organizacijų vadovams, savininkams ir darbuotojams pakylėti savo veiklą ir žmones į aukštesnį lygmenį. Tikime, kad kiekviena organizacija dar turi daug neišnaudotų galimybių, augti, plėstis, tobulėti ir klestėti. Organizacinės situacijos analizė, vertinimas, pokyčių plano kūrimas, konkrečių žingsnių įgyvendinimas padeda vadovui tobulinti strategiją, atnaujinti organizacijos struktūrą, optimizuoti procesus, motyvuoti žmones ir orientuoti visą verslą/veiklą į siekiamus rezultatus.


Vadovų koučeriai stengiasi padėti asmenims sumažinti mokymosi vingius ir tiksliai įvertinti jų lyderystės įgūdžius. Vadovų koučingas siekia ne tik veiklos rezultatų, bet padeda išvengti problemų. Koučingo metu gautos įžvalgos ir įgūdžiai laikui bėgant integruojasi į praktinius elgsenos pokyčius. Koučingas gilina vadovo supratimą apie savo stipriąsias puses, kaip tobulėjimo pagrindą, bei suteikia įžvalgų, koks elgesys riboja jo karjeros sėkmę. Nors dauguma vadovų nori daug ką keisti, vadovams pirmiau reikia tobulinti savo kaip lyderio charakterį ir kompetencijas.

 


Ar koučingas tinka kiekvienam?

Mes tikime, kad kiekvienas gali pasinaudoti tam tikra pagalba, vykdydamas pokyčius, užkirsdamas kelią pasikartojančioms problemoms ar siekdamas padidinti asmeninį efektyvumą. Darbas su koučeriu iškristalizuos jūsų padėtį ir palaikys jus kelyje link tikslo. Pokalbiai apie savo verslą ar asmeninį gyvenimą gali būti labai dinamiška ir informatyvi patirtis. Joks kitas mokymas neiškelia į pirmą vietą individo galių, poreikių ir problemų. Jūsų stipriosios savybės, abejonės, svajonės, kliūtys ir galimybės tampa sprendimo dalimi.

Rytis Gurkšnys

 


© 2016 VšĮ Tarptautinė lyderystės akademija